monadi
03 بهمن 1401 - 11:08

شرط فدراسیون کشتی برای اعطای میزبانی به استان‌ها

بعد از آماده شدن سالن شهدای هفتم تیر، تا امروز فدراسیون کشتی همه مسابقات خود را در این سالن برگزار کرده و اینطور که پیداست بعد از این نیز شرایط بر همین منوال خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فدراسیون علیرضا دبیر در موضوع ساخت و ساز و بازسازی سالن‌های کشتی اقدامات زیادی انجام داده است و طی سه و نیم سال گذشته از دوره چهار ساله ریاست دبیر، تاکنون سالن‌های شهیدهادی، شهید صدرزاده، ساختمان اداری فدراسیون کشتی و کمپ تیم‌های ملی، سالن توفیق جهانبخت و در انتها سالن شهدای هفتم تیر مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته‌اند.

آخرین محلی که فدراسیون با برگزاری فینال لیگ برتر آزاد، اقدام به افتتاح آن کرد، سالن شهدای هفتم تیر بود که تا پیش از آن هیئت کشتی تهران مسابقاتش را آنجا برگزار می‎کرد.

 

طی مدت بازسازی این سالن، شهدای هفتم تیر به خوابگاه 500 نفره و همه امکانات لازم برای برگزاری مسابقات مجهز شد، از این رو فدراسیون کشتی همه مسابقاتش تا اینجای کار را در سالن قدیمی شهر تهران برگزار کرده و این در حالی است که تا پیش از این به دلیل کاهش هزینه‌های بر دوش فدراسیون، تمرکززدایی در برنامه‌ها بود و میزبانی خیلی از مسابقات به استان‌هایی داده می‌شد که هزینه برگزاری مسابقه را برعهده می‌گرفتند.

فدراسیون کشتی اما تنها با یک پیش شرط ممکن است میزبانی مسابقات را بعد از این به استان‌های متقاضی بدهد و آنهم اینکه استان خواهان، برای اسکان کشتی‌‌گیران هتل در نظر بگیرد و آنها را در خوابگاه‌های مختلف اسکان ندهد.

دلیل آنهم در نظر گرفتن خوابگاهی با کیفیت و کمیت بالا در سالن شهدای هفت تیر برای میزبانی از مسابقات است. بنابراین فدراسیون تنها پیشنهاد میزبانی استان‌هایی که این شرایط را مهیا کنند، مورد بررسی قرار خواهد داد.

در همین راستا، خوزستان خواستار میزبانی جام شاهد شده است و باید دید شرط مورد نظر فدراسیون اجابت خواهد شد که میزبانی این مسابقه به اهواز داده شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 992343